kapela na svatbu - tipy a rady

Zajímá Vás živá hudba na svatbu ve městech Hradec Králové, Jaroměř, Dvůr Králové, Nové město nad Metují, Rychnov nad Kněžnou, Náchod, Trutnov, Pardubice, ale i kdekoliv po celé ČR. - svatební kapela Holiday Express je tu pro Vás.

BONUS PRO NOVOMANŽELE - zdarma nacvičíme právě Vaší oblíbenou píseň pro novomanželský tanec

( abychom mohli vyhovět  -  je nutné nám píseň sdělit minimálně 2 měsíce před svatbou.)

 

Živá hudba na svatbu

- svatební kapela, aneb jak se hledá ta správná hudba na svatbu?

Odehráli jsme více než 500 svateb doma i v zahraničí, proto víme jak na to....a je toho opravdu hodně co je potřeba naplánovat:

Správné místo na obřad a poté na svatební hostinu,vybrat ty nejkrásnější šaty, boty, šperky, vymyslet, nechat vytisknout a rozeslat pozvánky, objednat fotografa,kameramana, objednat květinovou výzdobu a svatební kytici, zajistit kvalitní catering, ( v ideálním případě přímo v místě konání hostiny, ) atd.....

toto všechno je samozřejmě důležité až do chvíle než proběhne obřad, fotografování, večeře případně různé svatební zvyky jako je např.

rozbíjení talíře( střepy pro štěstí ) krájení svatebního dortu, prohlížení svatebních dárků, anebo čtení svatebních blahopřání atd....

Výše uvedené aktivity trvají dle počtu hostí něco mezi 2 - 4 hodinami od zahájení svatebního obřadu.

Nyní však nastává chvíle pro zábavu se svatební kapelou.

První ledy mezi nastávajícími příbuznými, kteří se většinou až v den konání svatby vidí poprvé, byli prolomeny a teď je ta správná chvíle na svatební zábavu poněkud neformálnější.

Teprve nyní se ukáže, zda byla zvolena ta správná hudba na Vaší svatbu.

Volbu kapely na svatbu v žádném případě nepodceňujte a věnujte jí náležitou pozornost, protože právě svatební hudba ovlivní následujících 6 - 8 někdy i více hodin Vaší svatební hostiny a zanechá ve Vašich hostech velmi dobré, průměrné anebo v nejhorším případě špatné vzpomínky.

 

Taneční zábava - většinou a to z 99% začíná sólem pro novomanžele.

Zde je důležité si s kapelou předem (nejlépe alespoň 2měsíce před konáním svatby) dohodnout píseň pro toto sólo

Nevěsta a ženich mají většinou zamilovanou píseň , na kterou mají nějaké vzpomínky a pokud tuto píseň svatební kapela nemá v repertoáru , poté Vám každá solidní hudební skupina nabídne možnost, že právě Vaší oblíbenou píseň nacvičí speciálně pro Vaší svatbu ( proto je důležité svatební kapele takovou píseň sdělit s co největším předstihem )

Jak sólo ženicha a nevěsty probíhá:

Ve chvíli kdy dojde na sólo ženicha a nevěsty - kapelník  oficiálně přivítá hosty na svatební hostině, vyhlásí sólo pro novomanžele, které pozve na taneční parket a zároveň s nimi pozve na parket všechny ostatní svatebčany aby kolem ženicha a nevěsty utvořili kruh a ve stejnou dobu pozve fotografy a kameramany,aby  tuto důležitou součást svatby zaznamenali.

Rodičovský tanec - po sóle novomanželů v kruhu hostí, ve stejném kruhu probíhá rodičovský tanec.

Zde je nutné  se svatební hudbou opět předem dohodnout vhodnou píseň, případně sdělit kapele absenci některého z rodičů aby nedošlo k rozpačité situaci a celou záležitost náležitě naplánovat, ke zdaru celé akce a hlavně k jejímu hladkému průběhu, případně rodičovský tanec vynechat.

Po sóle novomanželů a případném rodičovském tanci, zkušený kapelník okamžitě využije situaci kdy má plný parket hostů a pokusí se je na parketu udržet nějakými osvědčenými hity aby se prolomil první ostych hostů z tance na prázdném parketu.

Pokud se nerozproudí zábava hned v úvodu při plném parketu, bude těžší dostat na parket jednotlivé páry, ale zkušená svatební hudba bude na tuto situaci reagovat změnou stylů a rytmů než zjistí na jaké písně hosté reagují nejlépe.

Zde je důležitou pomůckou pro kapelu předchozí konzultace s novomanželi, kteří své hosty znají a mohou tak poskytnout svatební kapele skvělé vodítko ohledně stylů hudby, však nejdůležitější roli hraje zkušenost a všestranost svatební kapely,

která, pokud je opravdu dobrá, si poradí  v každé situaci , parket nakonec zaplní a Vaší hosté budou odcházet spokojeni a plní krásných dojmů z vydařené svatby.

Nakonec ještě dobrá rada nad zlato: neobjednávejte si svatební kapelu na méně než 2 hodiny po jídle.

Budete platit svatební kapele 2 hodiny hraní v době kdy se hosté ještě nestihli seznámit, uvolnit, trochu posilnit alkoholem

a o tyto dvě hodiny může kapela na svatbu  hrát déle na konci svatební hostiny kdy se již všichni dobře baví.

Svatební kapela Holiday Express Vám může nabídnout zkušenost z více než 500 odehaných svateb doma i v zahraničí, konferování v českém anglickém, německém či maďarském jazyce. Kromě živé hudební produkce můžeme Vaší svatbu zpestřit prostřednictvím Karaoke show pro vaše hosty či reprodukovanou hudbou.

V případě dotazů ohledně plánování právě Vaší svatby nás neváhejte kdykoliv E-mailem či telefonicky kontaktovat.

 HOLIDAY EXPRESS - živá hudba, která ví jak vaší svatbu udělat                                                                  nezapomenutelnou.

 

 

 

 

 

TOPlist
aktualizováno: 19.01.2020 18:46:34